MORGAN

3 WHEELER

ELEKTRİK MOTORLU

Morgan EV3’ün ilk sunumu 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapıldı.

EV3, “sıfır emisyonlu sürüş” dünyasına yeni bir bakış sunuyor: Bir elektrikli araç hem özel üretim hem el yapımı hem de sürüşü heyecan verici olsa nasıl olur?

EV3 en yeni teknolojiyi, çevreye duyarlı bir sürüş heyecanını ve geleneksel el ustalığını birleştiriyor. 500 kg’ın altındaki ağırlığı ile elektrikli 3 Wheeler yaklaşık 250 km’lik bir menzile sahip. Performans açısından neredeyse benzinli 3 Wheeler’ı zorluyor: 0-100 km/s hızlanması 9 saniyenin altında ve azami hızı 145 km/s.

Çelik boru uzay kafes şasi, 20KWh’lık Lityum pili ve arkadan itiş sağlayan sıvı soğutmalı 46kW’lık motoru taşıyor. EV3, gövdesinde kompozit karbon paneller kullanılan ilk Morgan.

1930’ların uçak motorlu yarış arabalarından, klasik motosikletlerden ve 1950’lerin fantastik konsept otomobillerinden esinlenen EV3, işlevsellik ön planda tutularak dizayn edildi. Pili çevreleyen iletken pirinç soğutma kanalları ve merkezden kaçık üçüncü ön farı, dizaynına asimetrik bir karakter katıyor. Ahşap, pirinç ve cilalanmış alüminyum kullanılarak tamamen yeni dizayn edilmiş gösterge panelinde klasik bir manyeto düğmesi ve dijital bir ekran yer alıyor.

Morgan, EV3 imalatına 2018 yılının Mart ayında başlayacaktır.

FOTOĞRAFLAR

Galeri